O nás

Spolehněte se na nás od roku 1990

O společnosti

Naše společnost byla založena v květnu 1990 jako jedna z prvních elektrotechnických firem po změně politického klimatu v roce 1989. Do konce roku 1998 fungovala jako privátní podnik pod jménem Ivo Koutník-Elektroprim, kdy byl podnik vzhledem ke stále rozšiřujícímu se poli působnosti a k rostoucímu významu podniku transformován na akciovou společnost pod jménem Elektroprim-Koutník, a. s.

 

V současné době jsou předmětem činnosti společnosti externí elektrotechnické montáže silnoproudé i slaboproudé, zabezpečované komplexně od projektu a realizace až po závěrečná měření a uvedení díla do provozu. Podle přání zákazníků naše společnost tyto činnosti zajišťuje i jednotlivě. Při zpracování projektové dokumentace v našem CAD studiu úzce spolupracujeme se zákazníkem, abychom společně nalezli nejvhodnější řešení z hlediska kvality, spolehlivosti i ceny, přičemž plně respektujeme individuální speciální požadavky na použité komponenty a jeho projektová řešení. Zcela samozřejmě přijímáme projekty zpracované i jinými organizacemi, které nám dodá zákazník a realizujeme je. Zajišťujeme podle přání zákazníka v co nejkratších termínech dodávky montážního i investičního materiálu, a to od všech významných výrobců elektrotechnického materiálu a zařízení po celé České republice i v zahraničí.

Významné milníky

Díky mnoha úspěšně dokončeným zakázkám jsme nasbírali zkušenosti, které vložíme i do vašeho projektu.

1990 Založení firmy Ivo Koutník-Elektroprim
1998 Transformace na Elektroprim-Koutník, a.s.
2014 Částečný prodej společnosti investičnímu holdingu
2018 Převzetí společnosti do rodinného vlastnictví
2020 30 let od založení společnosti
2021 Vstup do asociace AKU-BAT
Historie společnosti

Historie společnosti

Historie společnosti Elektroprim-Koutník, a.s. sahá velmi hluboko, až do první poloviny dvacátého století.

Pan Rudolf Koutník se narodil 1. ledna 1915, v době první světové války. Po ukončení měšťanské školy se šel učit elektrikářem a závěrečnou učňovskou zkoušku v oboru elektrotechniky složil v únoru 1934, tovaryšský list pak získal v září téhož roku.

Veškeré své úsilí věnoval tomu, aby se co nejdříve osamostatnil jako živnostník. Když se mu 28. září 1940 narodil syn Ivo, měl již Rudolf Koutník svou malou, ale dobře prosperující elektrikářskou firmu.

Po únoru 1948 ale bohužel dochází nejprve k likvidaci velkých, a později i menších a malých firem. Z živnostníka Rudolfa Koutníka se stal pouhý zaměstnanec, který ale stále pracoval v oboru elektrotechniky, stejně jako jeho syn Ivo a později i vnuk Pavel.

Etický kodex

Od roku 2006 se při své činnosti řídíme Etickým kodexem společnosti Elektroprim-Koutník, a.s.

Hrdě podporujeme

Podporujeme fotbalový tým SK Rapid Psáry Podporujeme fotbalový tým SK Rapid Psáry

Hrdě podporujeme fotbalový kluv SK Rapid Psáry od roku 2018. 

Certifikáty

Zde naleznete potřebné certifikáty naší společnosti. 

Výroční zprávy

Zde naleznete potřebné výroční zprávy za období 2010 - 2019.

Obraťte se na nejlepší v oboru

Za 30 let tvrdé práce jsme se naučili spoustu věcí. Rádi vám poradíme s vašim projektem.

Kontaktujte nás